2015-03-19
Az állatorvos munkája során tapasztalja, milyen gyakran kell sajnos kisállatokon is az emlődaganatot diagnosztizálni. Az emlődaganatok gyakrabban alakulnak ki ivarilag aktív nőstényen, jelentős szóródást mutathatnak már megjelenésekor az emlőkben, és az áttétképződés is jellemző: rosszindulatú daganatok esetén a tüdőben, vagy más szervekben.
2015-03-19
A prostata (düllmirigy) különböző, idősebb korú kutyában gyakrabban jelentkező, jóindulatúan, vagy rosszindulatúan lezajló elváltozásai (gyulladás, tályog, ciszta, daganat) szinte kivétel nélkül a szerv megnagyobbodásával járnak. Az ebből levezethető kezdeti tünetek egyértelműek: anatómiai helyzetének megfelelően (a kismedence bejáratában helyezkedik el a hólyag nyakánál, a végbél alatt) a térszűke miatt a hólyag nyaki összenyomatása általában vizeletürítési nehézséget, vizelet visszatartást, a húgyhólyag teljes ...
2015-01-09
A magyar ember viszonya a kutyához érezhetően kifejezetten jó. A vidéki ember megbecsüli a jó házőrzőt, hát még a juhászkutyát! A városi ember néha már-már megmosolyogtatóan szereti őket, néhányan szinte erejük felett áldoz tartásukra. És mégis, időnként elő-elő bukkan valamelyik médiában, milyen sok kóbor kutya is van Magyarországon.
2015-01-09
Amerikában, Japánban, Dél-Európában régóta ismert különleges férgessége a kutyának már Magyarországon is észlelt és megismert betegség, korábban leginkább Olaszországból, Dél-Franciaországbóla Balkánról és Spanyolországból importált, vagy ott járt kutyákon találkoztunk csak vele. Ma már Szeged környékén és egyre feljebbi régiókban is endémiás (adott területen elterjedt) Magyarországon.
Cikkkategóriák
Röviden blogunkról
Dr Bánfi András 2009-ben az év állatorvosa díjat nyerte el. Rendelőintézetünk egyik közkedvelt állatorvosa. Blogjában a Nálunk megforduló érdekes eseteket, betegségeket mutatja be, melyek hasznos információval szolgálhatnak megelőzésben vagy utókezelésben a tulajdonosoknak.
Legutóbbi írásaink